window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-164136946-1');

Uzaktan (Online) HEMA ve Tarihi Kılıç Eğitimi (Başlangıç seviyesi)

750.00

Uzaktan (Online) birebir ve canlı olarak gerçekleştirilen HEMA ve Tarihi kılıç eğitimleri.

Kişiye özel hazırlanan ve 1’er saatlik 6 ders olarak planlanan bu eğitim hizmeti birebir sanal ortamda ve canlı olarak sunulmaktadır. Uzaktan eğitime HEMA ve Tarihi kılıç kullanımı ile ilgili temel duruş, adım ve kavramlar, temel savunma ve saldırı eylemleri ve kişiye özel egzersiz programları dahildir. Eğitimin sonunda gerçekleştirilen derslerin video kayıtları ve ilave çalışma notları katılımcılara gönderilecektir.

Eğitim süresi: 1 ön görüşme + 6 ders (yaklaşık 6 saat)

Eğitim yeri: Siz nerede isterseniz

Gerekenler:

* Zoom video konferans yazılımı yüklü bir cihaz, ekran, kamera, mikrofon ve ses sistemi
* Rahat hareket edeceğiniz bir alan
* Kılıç olarak kullanacağınız 90cm – 100cm uzunluğunda herhangi bir şey (tahta sopa, tahta/plastik kılıç, gerçek kılıç vb.) yeterlidir.

Kategoriler: , Etiketler: , ,

Açıklama

Uzaktan (Online) birebir ve canlı olarak gerçekleştirilen HEMA ve Tarihi kılıç eğitimleri (Başlangıç seviyesi).

Ayrıntılar:

Eğitim öncesi:

  • HEMA ve Tarihi kılıç eğitimleri bireysel uzaktan (online) dersler halinde ve canlı sunulmaktadır.
  • Eğitimler sanal ortamda, Zoom platformu (bkz. https://zoom.us) üzerinden yapılacaktır.
  • HEMA ve Tarihi kılıç eğitimleri her haftada 2 ders olmak üzere, 3 hafta süreye yayılmış ve her biri yaklaşık 1 saat sürecek toplam 6 dersten oluşmaktadır. Ödeme bilgileri onaylandıktan sonra, katılımcıların belirteceği uygun bir sanal iletişim platformu üzerinden (örn. E-posta, WhatsApp v.b) katılımcı ile gerçekleştireceğimiz bir ön görüşme için randevu oluşturulur. Zoom platformu üzerinden yapılacak bu ön görüşmede katılımcının bir spor veya savaş sanatları geçmişinin olup olmadığı, geçmiş veya mevcut sakatlıkları veya varsa belirtmeleri gereken bir sağlık durumunun olup olmadığı, eğitim programının içeriği ve diğer ayrıntılar görüşülür ve takip eden 3 hafta boyunca gerçekleşecek 6 ders için gün ve saat ayarlaması yapılır.
  • Bu eğitimler tamamen sanal ortamda gerçekleştirileceği için, katılımcıların çalışma yapacakları alanı net şekilde gösteren bir webcam veya benzeri bir kamera sahibi olmaları, aynı zamanda çalışma sırasında eğitmenleri duyup izleyebilecekleri bir ekrana ve mikrofonlu ses sistemine sahip olmaları gerekmektedir.
  • Eğitimler sırasında katılımcıların kullanacakları bir kılıç simülatörüne ihtiyaç vardır; bu kılıç simülatörü 90cm – 100cm ölçüleri arasında düz bir ahşap sopa kadar basit olabileceği gibi, HEMA çalışmalarında kullanılan federschwert türü çelik turnuva kılıçları da olabilir.

Eğitim kapsamı:

  • Doğru ve sağlam duruş (posture),
  • Kılıçla yürüme ve adımlar,
  • Temel savunmalar (guard pozisyonları)
  • Temel kılıç eylemleri (saldırı hareketleri: kesme ve saplama, savunma hareketleri: engelleme ve savuşturma)
  • Tempo ve mesafe kavramlarını içerir

6 derslik uzaktan (Online) eğitim programı ile katılımcıların HEMA ve Tarihi kılıç kullanımı hakkında başlangıç seviyesi bilgi ve deneyim edinmeleri amaçlanmaktadır.

Katılımcılara ayrıca, sağlık durumları ve sportif yeterlilikleri doğrultusunda eğitim dışı günlerde düzenli olarak yapmaları önerilen çeşitli destekleyici spor egzersizler verilecek ve katılımcıların bu çalışmaları tamamlamış olarak derse katılmaları beklenecektir.

Eğitimler süresince gerçekleştirilecek video görüşmeleri kayıt altına alınacaktır. 6 derslik uzaktan (Online) eğitimin sonunda, gerçekleştirilen eğitimlerin video kayıtları, eğitmenin gözlemleri ve  notları katılımcılara dijital olarak iletilecektir.

Kısıtlamalar:

Her ne kadar canlı ve bire bir kişiye özel yapılan çalışmalar olmalarına karşın, uzaktan (Online) olarak gerçekleştirilen bu eğitimler fiziksel olarak gerçekleştirilen bir savaş sanatları eğitimine kıyasla bazı yönlerden eksik kalacaktır: katılımcının karşısında onun eylemlerine etkin şekilde direnç gösterecek bir çalışma partnerinin olmayışı, ve fiziksel geri bildirim alamayacak olması, işlenecek konuları ve katılımcının öğrenme deneyimini kısıtlayacaktır.

Sağlık Uyarısı:

Uzaktan (Online) olarak gerçekleştirilen çalışmalarda, katılımcıların kendi sağlıklarını tehlikeye sokacak hareket ve davranışlardan kaçınmaları gerekmektedir: katılımcıların yanında onlara acil durumlarda fiziksel olarak yardımcı olacak bir eğitmenin bulunmayışı yüzünden, eklem veya kas gruplarının fazla zorlanmaması, katılımcıların sıradışı bir ağrı, yorgunluk, halsizlik hissi ve benzeri durumlarda bu durumu eğitmene bildirip fiziksel çalışmaya ara vermeleri, gereken durumlarda çalışmayı sonlandırmaları gerekmektedir. Uzaktan (Online) eğitimlerde, katılımcının ne kadar yorulduğu veya vücudunu ne kadar zorladığını eğitmenlerin fark etmesi, yan yana gerçekleştirilen kapalı salon çalışmalarından çok daha zordur: istenmeyen durumları ve sakatlıkları önlemek için katılımcıların sağlık durumları ve yorgunluk dereceleri konusunda temkinli olmaları ve eğitmenler ile iletişim halinde olmaları önemlidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Go to Top