Tarihi Savaş Sanatları ve Tarihi Kılıç Eğitimleri

HEMA / Tarihi Savaş Sanatları dersleri grup dersler ve özel dersler olarak iki şekilde verilmektedir.

HEMA eğitimlerimiz kısaca Alman Tarihi Kılıç geleneği olarak anılan, Johannes Liechtenauer isimli Usta ve onu takip eden Hans Talhoffer ve Joachim Meyer gibi Rönesans öncesi dönem kılıç ustalarının el yazmalarındaki teknik ve öğretilere kaynaklandırılır; çalışmalarda Güreş (ringen), tek elli kılıç (dussack) ve uzun kılıç (longsword/federschwert) teknikleri uygulanmaktadır.

Spor yapmayı engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan 18 yaşını doldurmuş herkes, Bomonti MT Studio’ya dersler için belirtilen aidatları ödeyerek kayıt yaptırabilir ve eğitimlere katılabilir.

Spar

Tarihi Savaş sanatları çalışmalarını belirli bir seviyeye getirenler, Spar çalışmalarına katılabilir.

Spar (sperbest dövüş /freeplay) iki dövüşçünün birbirlerine karşı teknik ve becerilerini sınadıkları dövüş karşılaşmalarıdır. Önceden planlanmamış veya koreografisi yapılmamış olduğu için serbest olarak adlandırılır.

Güvenlik

Spar, tam-temas gerçekleşen dövüş karşılaşmasıdır; katılımcılar birbirlerine karşı ellerindeki silahları kullanarak mücadele ederler. Güvenliği sağlamak için bu sırada katılımcılar özel maskeler ve dolgulu kumaştan koruyucu kıyafet giyerler, kullanılan özel silahların uçları küt ve ağızları kördür.

Özel Dersler

Kişiye özel gün ve saatlerde düzenlenen HEMA / Tarihi Savaş Sanatları, Tarihi kılıç grup dersleridir.

Özel dersler için gerekli koruma ekipmanı ve değişik silahlar tarafımızdan sağlanmaktadır.

12 saatlik özel ders paket ücreti 3,600TL‘dir

Grup Dersleri

Her Salı ve Perşembe, 20:00 – 21:30 saatleri arasında haftada 2 akşam düzenlenen HEMA / Tarihi Savaş Sanatları, Tarihi kılıç grup dersleridir.

Grup ders aylık ücreti 800TL‘dir.

Kayıt, Ücret ve Ödemeler

HEMA / Tarihi Savaş Sanatları derslerine kayıt yaptırmak isterseniz, İletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaşabilirsiniz.

Ücretler, 2022 yılı başlangıcı itibariyle Grup dersleri için aylık 800TL, 12 saatlik Özel Ders paketi için 3,600TL olarak belirlenmiştir.

Ücretler, kayıt sırasında bildirilecek MT Studio banka hesabına ödenir.

Egitmen

Yakup Efe Tunçay

HEMA Dövüşçüsü, Tarih Araştırmacısı

St. Michel Fransız Lisesi’ni bitiren ve lisans eğitimini Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi ile Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümlerinde gerçekleştiren Yakup Efe Tunçay, 2016 yılından beri HEMA (Historical European Martial Arts / Tarihi Avrupa Savaş Sanatları) üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.